Polski Rząd Londyński na uchodźctwie pod okiem Rothschildów (1)Temat rzeka, który płynie nie mając końca. A nazwiska i wątki wciąż się piętrzą.

Wydarzenia ogólnie znane. Po zajęciu przez Niemcy Francji Rząd Polski został ewakuowany z premierem Władysławem Sikorskim do Wielkiej Brytanii. Od przywiezienia premiera z Bordeaux 18 czerwca 1940 roku nierozłącznym doradcą Sikorskiego był Josef Hieronim Retinger, który wówczas dobrze czuł się w znaczących królewskich kręgach brytyjskich.      

         

Hieronim Retinger był również doradcą Lorda Viktora Rothschyld `a.

Dla nich obydwu otwarte były salony Churchilla i salony królewskie.

W Wikipedia czytamy; Nathaniel Mayer Victor Rothschild,3 baron Rothschild, zoolog, bankier, sowiecki agent, sabotaże, syjonista……(…) piąty z Siatki Cambridge

Był wnukiem czlowieka, który zdobył panowanie nad prawem do emisji pieniądza w Imperium Brytyjskim Nathana Rotschilda. Należał do trzeciego pokolenia posługujacego sie tytułem barona. Wujek Victora Edmund Rothschild był zwany twórcąIzraela/finansowym/                         

Od 1942 roku właśnie tu w rozległych pokojach Pałacu Rotschyldów w Londynie obraduje rząd polskiego premiera na uchodźctwie. GenerałWładysław Sikorski ma tu swój gabinet. 

          

Palac Rothschild´dów znajdował się przy Kensington Palace Garden 18-19 Tu znajdowała się siedziba rządu – Prezydium Rady Ministrów od 1942 roku.   Sztab Naczelneg wodza RP i kwatera znajdowała się w Hotelu Rubens przy Buckinghan Palace Road 39.

Gen. Władysław Sikorski Polski premier i naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych mieszkał tu do tragicznej smierci, gdy zginął w katastrofie samolotu w Gibraltarze 4 lipca 1943 roku.

Poszlaki wiodą do sowieckich podwójnych agentów słynnej siatki Cambridge Absolwentów Cambridge, którzy w międzyczasie mieli posady na znaczących stanowiskach, werbował m.in. sowiecki agent, Żyd z Wiednia szkolony w Moskwie Arnold Deutsch.

Informacje szły przez szefa rosyjskiego wywiadu NKWD Pawła Fitina do Berii i dalej do Stalina Sowiecki wywiad zwrócił baczną uwagę na polski rząd po wystąpieniu radiowym 1 marca 1940 roku Władyława Sikorskiego w którym powiedział: „ znajdujemy sie w stanie wojny tak z Sowietami, jak i z Niemcami”

Dowodem tego, że Sikorski zdawał sobie sprawę, że jest osaczony przez szpiegów jest fakt, gdyż wszystkie ważne dokumenty woził ciągle z sobą w walizeczce przymocowanej do przegubu ręki łańcuszkiem. Po katastrofie gibraltarskiej dokumenty te, które są własnością Polski nie zostały jeszcze zwrócone. Podobno wiele podobnych dokumentów i pamiętników mają nadziejee zostać opublikowane po śmierci brytyjskiej królowej Elżbiety …(…) gdyż znajdują się w archiwach królewskich i prywatnych rządowych Pani Margaret Thather.

Możemy się domyśleć, że chronieni są bliscy członkowie Royal Society, choćby ci, którzy byli szantażowani do szpiegowania z powodu skłonności seksualnych……(….)

Viktor Rothschild

otrzymał najwyższe cywilne odznaczenie Zjednoczonego Królestwa

                     – „Krzyż Jerzego. Dlaczego o takim człowieku tak mało wiemy…….(….)

 

                       Z cyklu :…trochę jawnej historii

 


                     Dział Interwencji Historycznych

                    SPK DIH – Hamburg

                     Halina Morhofer Wojcik

                                                                                                         25 październik 2015